Що робити, якщо у малюка закрепи?

Cпробуйте з’ясувати причину, що викликає закрепи у вашої дитини:

· Чи немає кiлькiсного або якiсного недоїдання? Iнодi недостача добового об’єму вигодовування призводить до “голодних” випорожнень, якi є щiльними та невеликого об’єму.
· Якщо ви годуєте грудьми, чи не забагато вживаєте продуктiв, що роблять випорожнення твердими (чорницi, курага, мiцний чай, какао на водi, яйця, шоколад)?
· Чи рацiонально вигодовується дитина, якщо вона отримує сумiшi-замiнники жiночого молока? Порадьтеся зi своїм педiатром iз питання пiдбору вiдповiдної сумiшi.
· Якщо закрепи переслiдують маля влiтку, подумайте, чи достатньо рiдини воно отримує?


· Наявнiсть гiпотрофiї або рахiту також може супроводжуватися закрепами через зниження тонусу кишечника та порушення загального обмiну речовин.
· Одноманiтна їжа, що мiстить мало клiтковини, в дiтей другого пiврiччя життя може стати причиною закрепiв.
· Є поняття “звичних закрепiв”, коли малюк звикає до випорожнень тiльки пiсля клiзми або газовiдвiдної трубки.
· Причиною закрепу може бути порушення мiкрофлори кишечника – дисбактерiоз.
· Чи немає у малюка трiщини слизової заднього проходу, що обов’язково потрiбно лiкувати пiсля консультацiї з педiатром чи дитячим хiрургом?
Зрештою, закрепи можуть стати одним iз перших проявiв уродженого захворювання – звуження вiддiлу кишечника або ж його атрезiя (вiдсутнiсть ходу).
У такiй великiй кiлькостi причин вам самим буде складно розiбратися, тому обов’язково порадьтеся зi своїм лiкарем i лише згодом приступайте до їх усунення. Ось деякi поради, якi допоможуть покращити випорожнення кишечника:
1. Аби встановити причину закрепу, пригляньтеся, якої якостi випорожнення в малюка: якщо вони щiльнi, зелені, мають домiшки слизу, неприємний запах, звернiться в свою полiклiнiку та обстежте кал за допомогою копрограми, бакпосiву калу, аналiзу на дисбактерiоз.
2. Вiдкоригуйте рацiон харчування дитини: проведіть її контрольне зважування (до і після годування), обчислiть добовий об’єм молока, переконайтеся в правильностi техніки годувань.
3. Не привчайте дитину до випорожнень пiсля стимуляцiї клiзмою, газовiдвiдною трубкою або послаблювальними засобами. Ви можете таким чином зарадити закрепу малюка не частiше, нiж 1-2 рази на тиждень. Особливо акцентуємо: не використовуйте для стимуляцiї дiлянки ануса гострi предмети, якi можуть зламатись (особливо термометри (!), що часто практикують невмiлi мами).
4. За рекомендацією лікаря в харчування можна ввести соки, якi пом’якшують випорожнення. Найкраще для цього пiдiйдуть морквяний та буряковий.
5. Пiд час чергового годування дайте малюку кiлька крапель рослинної олiї, розведених у кiлькох мiлiлiтрах молока чи сумiшi.
6. Мiж годуваннями зробiть дитинi масаж животика за годинниковою стрiлкою, прикладiть теплу грiлку.
7. Якщо причиною закрепiв є дисбактерiоз, що пiдтвердилося пiд час лабораторного дослiдження, то додатково малюку треба давати бактерiйнi препарати, що мiстять живi бактерiї, яких бракує в порожнинi кишечника.
8. Якщо ви годуєте грудьми, вiдкоригуйте свiй рацiон, включiть у нього вершки, сметану, рослинне та вершкове масло, морквяне пюре, буряк, пюре з вареного чорносливу тощо.

 

Фотогалерея

Замовте журнали

Free Joomla Templates by JoomlaShine.com