Чи можна попередити застій молока в грудях?

Такий стан в медицині називають лактостазом.Відомо, що тканина молочної залози складається з 15-20 сегментів. Молоко, яке виробляється в молочному сегменті, витікає по молочній протоці. В разі закупорювання однієї або кількох проток, молоко не може виділитися з молочного сегменту. В результаті виникає застій молока, а в самій молочній залозі можна намацати болючу припухлість. Частіше за все лактостаз виникає, якщо дитина недостатньо добре висмоктує молоко з цієї частини груді.
Для того, щоби вчасно виявити лактостаз, потрібно кожного вечора, особливо протягом першого місяця лактації, промацувати груди після годування. Якщо ви знайшли ущільнення в якійсь їх частині, намагайтеся зцідити молоко із закупорених сегментів. Можна змінити положення дитини під час годування. При положенні «з-під руки» добре відсмоктується молоко з бокових та верхніх сегментів. У проміжках між годуваннями можна прикласти до грудей компрес (наприклад, із листків капусти).
Пам’ятайте! Лактостаз – це не причина відмовлятися від годування грудьми. Навпаки, хороше відсмоктування малюком молока допоможе мамі позбутися такого серйозного ускладнення, як мастит.

 

 

Фотогалерея

Замовте журнали

Free Joomla Templates by JoomlaShine.com