Рух джерело радості, основа міцного здоров’я!

  • PDF
  • Друк
  • e-mail

Ще зовсім недавно, проходячи повз яскраві вітрини дитячих магазинів, ви лише мріяли стати мамою. А вже сьогодні біля ваших грудей тихенько сопе маленький, тепленький, пахучий „подарунок долі”. Якою виросте ваша найдорожча крихітка, ви ще не знаєте, але добре усвідомлюєте, що без вашої допомоги їй не обійтися. І ви заради цього готові на все! Однак вимагається від вас зовсім небагато: доглянути, нагодувати, навчити і, звичайно, …посміхнутися.

На першому році життя малюк вчиться координувати свої рухи, досліджує власне тіло, знайомиться з людьми і предметами, які його оточують, вимовляє перші слова і робить перші, ще невпевнені кроки. Вже з перших місяців у вашої дитини починають формуватися звички, уподобання, характер, тому правильно організовані догляд і побут, відповідне харчування, розвиваючі іграшки, рухова активність, сприятимуть здоров’ю малюка і його правильному вихованню.

Нерідко від молодої, втомленої новими турботами, матусі можна почути: „Як добре, коли дитина сидить собі тихенько, і можна встигнути всі домашні справи зробити”. Але чи добре це? Людина перебуває в русі все своє життя, починаючи з внутрішньоутробного періоду. Навіть уві сні малюк рухається, здригається, і це нормально! Для дитини рух є найвагомішим джерелом радості, агарний, бадьорий настрій, відповідно, – це основа міцного здоров’я. Недарма після рухливих ігор у дітлахів покращується апетит, вони легше засинають. Саме рух є основою активної життєдіяльності, тому такою важливою є допомога маленькій людині в розвитку її рухових умінь.

Не засмучуйтесь, якщо ваша донька чи син не робить того, що вміє сусідський малюк, – не всі діти розвиваються однаково. Показником нормального розвитку є постійне зростання фізичних можливостей і умінь немовляти. Але якщо в руховій поведінці дитини першого півріччя життя протягом місяця ви не зауважуєте змін, зверніться за консультацією до лікаря.

Оскільки новонароджені ще не можуть активно рухатися, то їм підійде пасивний варіант рухів – масаж. Дітям він не тільки приносить фізичне здоров’я, зміцнює захисні сили організму, рятує від багатьох недуг, а й розвиває розумові здібності. Навіть легке погладжування надсилає велику кількість імпульсів від рецепторів шкіри до нервовий центрів і кори головного мозку, що дуже позитивно впливає на їх діяльність. А масажуючи долоньки малюка, ми стимулюємо центри мови. Крім того, психологи доводять, що дитина, котрій масаж проводили мама або тато, виростає більш чуйною і люблячою, ніж дитя, до якого батьки рідко торкалися.

Дорогі матусі, не забувайте і про себе! Фізична активність, навіть у вигляді простих гімнастичних вправ, буде підтримувати вас у гарній фізичній формі, забезпечуватиме емоційну рівновагу. Пам’ятайте, що настрій мами завжди передається малюку, тому нехай щоденні заняття будуть радістю для вас обох!

 

Фотогалерея

Замовте журнали

Free Joomla Templates by JoomlaShine.com