Як допомогти при здутті живота?

  • PDF
  • Друк
  • e-mail

Здуття живота або метеоризм часто трапляються в грудному віці. Якщо ви помітили неспокій малюка, збільшення розмірів животика, зригування, вираз болю на обличчі, допоможіть йому.

Найефективнішим заходом при здутті животика є введення в задній прохід газовідвідної трубки. Подбайте про її наявність в арсеналі засобів по догляду за дитям. Ось як виконується ця процедура. Покладіть малюка на лівий бік, зігнувши ніжки в колінцях та стегнових суглобах. Можна також, щоб дитина лежала на спині з піднятими вгору ніжками.

Заокруглений кінець трубки змастіть вазеліном. Лівою рукою розведіть сіднички малюка і круговими рухами правої руки обережно введіть трубку в анальний отвір. Найглибше просувайте трубку на 10-15 см, зовнішній кінець її опустіть в якусь посудину (разом із повітрям можливе випорожнення). Трубку можна залишити в кишці на 20-30 хвилин, поки ви помасажуєте животик за годинниковою стрілкою і почуєте вихід газів, які заважали спокою малюка. Після видалення газовідвідної трубки шкіру навколо ануса протирають або обмивають теплою водою, а потім змащують дитячою олією.
Серед аптечних засобів при метеоризмі можна застосовувати кропну воду, а також готові швидкорозчинні чайні напої промислового виробництва на основі екстракту фенхелю.
Якщо здуття живота турбують дитя надто часто, зверніться за допомогою до лікарів. Можливо в малюка розвинувся дисбактеріоз кишечника або відбувається нетравлення в результаті порушень режиму харчування.

 

 

Фотогалерея

Замовте журнали

Free Joomla Templates by JoomlaShine.com