Наскільки небезпечним є нежить?

  • PDF
  • Друк
  • e-mail

Захворювання верхнього відділення дихальних шляхів займають одне з перших місць в структурі дитячих захворювань. Щорічно на нежить хворіють більше 900 з кожної тисячі дітей.  У 48% дітей - це перше захворювання в житті. За останні 5 років частота захворювань на нежить зросла на 16%.  

Факторами, що сприяють виникненню нежитю в маленьких діток, є анатомо-фізіологічні особливості будови слизової оболонки носа. Будова носових ходів малюка сприяє тому, що навіть невеликий набряк, який спостерігається під час риніту надзвичайно ускладнює носове дихання, тим більше, що малюк ще не може самостійно "видути" носика і позбутися рясних виділень.
Такий стан сприяє неспокою дитини і заважає годуванню. Малюк не може одночасно приймати їжу через ротик і дихати ним. Відчуття голоду сприяє тому, що немовля починає смоктати груди, на кілька секунд зупиняється, плаче і вдихає повітря, а потім знову смокче. Все це впливає на загальний розвиток дитини, адже малюки першого року життя дуже чутливі до будь-яких змін.
Окрім набряку і виділень із носа, нежить супроводжується сухістю, відчуттям пекучості слизової оболонки носових ходів. Слизова оболонка немовляти має свої особливості: вона дуже ніжна і ранима, потребує до себе посиленої уваги і бережного відношення - особливо при нежиті. Тому для лікування малюків необхідно використовувати препарати, котрі розроблено спеціально для дітей. Вони ніжно знімуть симптоми захворювання, не знижуючи захисні властивості слизової оболонки носа й збережуть її здоровою та повноцінною, адже пошкодження  слизової оболонки небезпечне, щонайменше, повторним нежитем. Саме слизова зігріває та зволожує повітря, що надходить до носа, та затримує значну кількість мікроорганізмів та вірусів.

 

Фотогалерея

Замовте журнали

Free Joomla Templates by JoomlaShine.com