Статті

Червоні щічки у малюка

Як допомогти дитині позбутися почервоніння, лущення та свербіння шкіри на шоках? Це питання тривожить багатьох мам, оскільки такі проблеми як діатез можуть виникати зовсім несподівано. Тому інформацію проте, як найкраще діяти в цій ситуації, потрібно мати заздалегідь.

Алергічний діатез – це не хвороба, а лише стан схильності організму до можливого розвитку у дитини алергічних захворювань. Іншими словами – це, так би мовити, „фоновий”, прихований, без клінічних проявів або з їх мінімальними ознаками стан, що сигналізує про потенційну можливість виникнення у дитини таких недуг.

Детальніше...

 

Вчимося їсти красиво і правильно

Термін „естетика харчування”, а саме це є головною темою цієї статті, звучить дещо офіційно. Але насправді в це поняття входять такі доступні для всіх моменти як правила гігієни та естетичні засади й норми щодо прийому їжі. В даному випадку йдеться про приміщення, де відбувається цей процес, меблі, посуд, сервірування столу, а також зовнішній вигляд страви, порядок прийому їжі і звичайно, поведінку за столом, апетит, настрій дитини. Отож, чим раніше малюк навчиться усім цим елементарним житейським премудростям, тим швидше вони ввійдуть для нього в звичку.
Основні етапи виховання навиків прийому їжі у дітей:
5-6 місяців: привчити малюка їсти з ложечки;
6-7 місяців: під час годування давати дитині в ручку скоринку хліба, печиво, привчати їсти самостійно;
7-8 місяців: навчити пити з широкої чашки, яку спочатку тримає дорослий, а потім маля;

Детальніше...

 

Питний режим

Вода – найважливіша складова частина організму. За її присутності відбуваються всі процеси обміну речовин. Загальний вміст води в організмі та її розподіл за секторами і тканинами організму з віком змінюється. Чим менший вік, тим більший в організмі відносний вміст води. В новонароджених він складає 80% від їх маси тіла, у віці одного року – 66%, у дорослої людини – 60% маси.
В зв’язку з природними втратами води через нирки, шкіру та видихання повітря, для підтримання балансу води в організмі необхідно постійно поповнювати його за рахунок рідини, що міститься в їжі, питній воді чи напоях. У новонароджених і грудних дітей обмін води характеризується високою напруженістю і нестійкістю. Це пов’язано з незрілістю в цьому віці систем, особливо нирок, які регулюють водно-сольовий баланс. У зв’язку з цим формуються передумови для надмірних втрат води, а разом із нею – і мінеральних солей. Особливо небезпечними є такі ситуації, як перегрівання малюка в результаті закутування, неправильне надмірно концентроване харчування, захворювання, що супроводжуються високою температурою тіла, пронос, блювання тощо.

Детальніше...

 

Штучне вигодовування

Штучне вигодовування – це вимушений засіб годування, коли всі спроби годувати грудьми виявилися безрезультатними.

Штучне вигодовування:
· Перешкоджає встановленню емоційного зв’язку між вами і малюком.
· Сприяє частим захворюванням дитини: діарейним, респіраторним, інфекційним.
· Є фактором виникнення алергічних реакцій та захворювань (екзема, бронхіальна астма).
· Збільшує ризик розвитку хронічних захворювань органів травлення, щелепних, стоматологічних та ортопедичних порушень.
· Сприяє появі в майбутньому ожиріння, цукрового діабету, атеросклерозу в дитини.
· Породжує труднощі в навчанні, вихованні, інтелектуальному розвитку маляти.

Детальніше...

 

Пригодовування

Годувати дитину грудьми бажано як можна довше – до однорічного віку, а якщо є можливість і старше року. Унікальні біологічні властивості вашого молока корисні малюкам і цього віку. Але виключно «молочний» період життя дитини, коли грудне молоко повністю задовольняє усі харчові та енергетичні потреби, триває не більше 6 місяців. До цього віку малюки помітно підростають, у них подвоюється маса тіла, збільшується рухова активність і відповідно збільшуються затрати енергії їх організмом. Виключно молочна їжа вже не може задовольнити потреби, що збільшуються. З цього віку діти потребують додаткового харчування – пригодовування. Зміни відбуваються і в самому організмі дітей – травна система стає все більш зрілою, здатною до перетравлювання і засвоєння не тільки рідкої, молочної, але й іншої, твердішої їжі.

Детальніше...

 

Грудне вигодовування. Чому це так важливо?

Ідеальна їжа для вашого малюка

Найбільш вразливим і важливим періодом для немовляти в пристосуванні до позаутробних умов проживання, безумовно, є перші години, дні та місяці життя. Саме в цьому періоді малюк є найбільш незахищеним від оточуючого середовища. Його фізичний, психомоторний та розумовий розвиток, насамперед, залежать від харчування, догляду та виховання. Особливо важливе значення має харчування. І тільки материнське молоко є найкращою та ідеальною їжею для новонародженого, створеною самою природою.
Грудне молоко – ідеальна їжа для новонародженого – натуральна, стерильна, тепла.

Детальніше...

 

Дванадцятий місяць

Познайомтеся з новою самостiйною людиною. Вона має свої вподобання, серйознiсть, обов’язково впертiсть i безмежно любить вас, своїх батькiв. Першi її кроки переконають у цьому! Адже це кроки незалежної, безмежно щасливої людини. Ось ваша праця – в радiсних очах малюка. Вiдтепер щодня вiн вам приноситиме все новi й новi дарунки у виглядi успiхiв у подоланнi сходинок до вдосконалення Особистостi.

Фiзичний розвиток

Пiдводимо пiдсумки. По закiнченнi першого року життя дитина має важити 10-10,5 кг i мати зрiст 75-76 см. Якщо вимiрянi вами показники вiдрiзняються вiд наведених, не хвилюйтеся. Перш за все, погляньте на себе, чоловiка, батькiв.

Детальніше...

 

Одинадцятий місяць

Маля iз задоволенням дослiджує своє оточення: “подорожує” навколо м’яча, меблiв, людей. Воно залюбки спокiйно грається та бубонить доти, поки поряд МАМА з ТАТОМ.

Фiзичний розвиток

Темпи росту та набирання в масi до закiнчення першого року життя поступово сповiльнюються. Натомiсть зростає рухова, розумова активнiсть. Впродовж одинадцятого мiсяця вага малюка збiльшується в середньому на 400 г, рiст – на 1,5-2 см. Загальнi показники маси та зросту поступово наближаються до норм для дитини однорiчного вiку.

Детальніше...

 

Десятий місяць

Невтомнiсть майбутньої Людини проявляється навiть уночi. Раптом ви прокинетеся i вражено побачите крiзь темiнь ночi, що ваш малюк спокiйно стоїть на нiжках у лiжечку i, присiдаючи, розгойдує колиску. Виявляється, вона гойдається! Нi хвилини спокою! Так, це школа життя, в якiй для маляти немає перерви.

Фiзичний розвиток

Продовжуємо рости! В масi малюк набирає в середньому 400-450 г, в зростi – 1,5-2 см. Довжина тiла має становити 72-73 см.
Останнє десятилiття нашi дiти переживали процес акселерацiї: народжувалися з бiльшими, нiж середньостатистичнi, масою тiла, зростом. Однак сьогоднi науковцi стверджують про початок iншого  процесу – сповiльнення фiзичного розвитку, що пов’язано з несприятливою екологiєю.

Детальніше...

 

Дев'ятий місяць

В останню чверть першого року життя малюк перетворюється з безпомiчного немовляти у вперту, незалежну, самостiйну особу, яка ВСЕ може i хоче робити сама. А скiльки енергiї! Анi секунди ваше чадо не має бажання полежати, понiжитися. Постiйний рух! Чи то гра в положеннi сидячи, чи плазування навколо всiх можливих об’єктiв, витрушування доступних шухляд iз ретельним вивченням їх вмiсту, пiдвищена цiкавiсть до блискучих предметiв. Однак у всiх таких манiпуляцiях може критися небезпека. Пам’ятайте про це!

Фiзичний розвиток

Впродовж дев’ятого мiсяця маса малюка в середньому збiльшується на 500 г. Вiн важитиме 9-9,5 кг, за умови, що народився з масою 3,2-3,5 кг. Якщо ж теперешнiй показник бiльший вiд цього значення, то ймовiрно в малюка паратрофiя (надмiрна маса тiла). Бабуся в селi, напевно, буде тiшитися таким “пампушком” та скаже, що це дуже добре, але сучасна медицина, на жаль, розчарує вас iз цього приводу. Паратрофiя вважається одним iз станiв, що ведуть до зниження iмунiтету, зумовлюють появу ендокринних захворювань та порушення обмiну речовин.

Детальніше...

 

Сторінка 1 з 2

Фотогалерея

Замовте журнали

Free Joomla Templates by JoomlaShine.com