Статті

Восьмий місяць

Цей перiод життя малюка можна назвати часом пiдвищеної цiкавостi. Таке явище на певному етапi розвитку проявляють курчата, цуценята, кошенята. Але для дитини характерним i вiдмiнним є те, що нею, з одного боку, керують певнi, заданi природою iнстинкти, а з iншого – вмiння узагальнювати все попередньо вивчене.

Фiзичний розвиток

У масi маля набирає в середньому  500-550 г, у зростi – 1,5-2 см. Тобто, темпи росту з мiсяця в мiсяць сповiльнюються. Але пам’ятаймо, що ваш син чи донька є особливим створiнням, яке має свої iндивiдуальнi правила росту. Якщо дитя цього чи минулого мiсяця хворiло, нехай навiть на звичайну вiрусну iнфекцiю, то це може сповiльнити його мiсячний прирiст. Згодом такий стан справ виправиться, i маса вiдповiдатиме нормi, але за умови, якщо харчування та догляд вiдповiдатимуть необхiдним вимогам.  

Детальніше...

 

Шостий місяць

Невдовзi, пiсля закiнчення цього мiсяця, ви вiдсвяткуєте перший ювiлей свого малюка – пiврiччя. Погодьтеся, наскiльки в усьому змiнилася ваша дитина з часу свого народження. I ви вже стали хорошими друзями: вiдчуваєте настрiй один одного, знаєте смаки, розумiєте, чого саме хоче малюк у певнi моменти.

Фiзичний розвиток

У цьому мiсяцi життя вага дитини збiльшується на 600-650 г або по 140 г щотижня. Якщо ж ви помiчаєте, що з мiсяця в мiсяць малюк набирає в масi надто багато, вiдкоригуйте його харчування за рахунок зменшення споживання висококалорiйних каш та збiльшення вмiсту в харчовому рацiонi овочiв та фруктiв. У протилежному випадку (малюк, скажiмо, набирає по 300-400 г в мiсяць) додайте до рацiону вершкове масло, рослинну олiю, урiзноманiтнiть овочевi пюре, пiдберiть вiдповiдно до калорiйностi iншу кашу.

Детальніше...

 

П’ятий місяць

Саме тепер життя примушує маля рухатися, вивчаючи навколишнiй свiт та свою власну особу, адже цiкавiсть бере своє. Все, що можна, вiдправляється до рота! I нiяких лiнощiв! Гордiться з того, наскiльки наполеглива ваша дитина.

Фiзичний розвиток

На цьому мiсяцi життя вага малюка збiльшується ще повiльнiше, i вiн набирає в середньому 650-700 г, тобто по 150 г щотижня. Загалом, його вага, порiвняно з тiєю, що була при народженнi, повинна подвоїтися. Проте, якщо ваша дитина народилася “велетнем”, збiльшення маси тiла вдвiчi вона зможе досягти дещо пiзнiше. Якщо ж навпаки, при народженнi малюк важив менше 3 кг, то подвоєння ваги чекайте близько чотирьох мiсяцiв.

Детальніше...

 

Четвертий місяць

Немовля, яке тривалий час для вас залишалося новонародженим нiжним створiнням, хоч перiод новонародженостi закiнчується з першим мiсяцем життя, вже починає набувати iншого статусу, проявляючи все новi й новi здiбностi. Ви усвiдомлюєте, що малюк росте, i це проявляється не тiльки в збiльшеннi маси тiла, але й у рухових навичках, спiлкуваннi, його власному сприйняттi довкiлля. Формується нова людина, особистiсть. I чи не найбiльша роль у тому, якою стане ця людина, вiдводиться саме вам.

Пригляньтеся пильнiше до волосся малюка. В цьому вiковому перiодi починається становлення нових кольору та якостi волосся. Можливо, ви не зауважили, що впродовж кiлькох останнiх тижнiв маля втрачає своє первинне волоссячко (нiжне, тонке, часто кучеряве), з яким воно народилося, i натомiсть вiдростає нове.

Детальніше...

 

Третiй мiсяць

Одного дня ви зайдете до дитячої кiмнати i будете нагородженi найпрекраснiшим подарунком – щирою посмiшкою вашого малюка, яку випромiнює все його маленьке тiло. Ви зрозумiєте, що це створiння любить ваш образ, голос, тепло вашого тiла. I виснажлива щоденна праця (пелюшки, кухня, прибирання, купання, безсоннi ночi), все-таки, є недаремною. Малюк поступово долає все новi й новi сходинки в становленнi як Homo sapiens.
Ще зовсiм недавно ви боялися, що не зможете самостiйно (без маминої допомоги) впоратися з немовлям. А тепер розумiєте бажання малюка i вражено слiдкуєте за тим, як вiн змiнюється.

Детальніше...

 

Другий мiсяць

Другий мiсяць життя стає своєрiдним пiдсумком попереднього, сповненого клопотiв перiоду. Немовля вже адаптувалося до навколишнього середовища i зайняло своє мiсце у вашiй сiм’ї, проявивши першi риси свого темпераменту. Ви потроху звикли до шаленого розпорядку дня, дивуючись, як усе вдається зробити за 24 години на добу. А маля все бiльше i бiльше часу перебуває в перiодi неспання, бажаючи проявити себе. Тепер ви вже можете сказати, чи є ваш малюк “лiнивцем” пiд час годування або ж, навпаки, “активiстом”, який атакує груди за “першим подихом”. Однi дiтки можуть прекрасно проводити свiй час неспання в колисцi, а iншi невгамовно вимагають огляду оточуючих предметiв, сидячи на ваших руках.
Однак усi батьки в цей перiод стверджують – маля вмiє вiдчути та повiдомити про своє вдоволення чи невдоволення i вже формує свої смаки.

Детальніше...

 

Перший мiсяць

Перший мiсяць життя немовляти вiдповiдає перiоду новонародженостi, або неонатальному. Вiн є дуже важливим для формування повноцiнного органiзму. Також це перiод адаптацiї дитини до навколишнього середовища, тому вiд того, як ваш малюк пристосується до життя, залежить його майбутнє здоров’я.

Фiзичний розвиток

Протягом першого мiсяця життя немовля набирає в масi в середньому 600 г. Але, любi мами, не сприймайте це безапеляцiйно! Кожна дитина, навiть на першому мiсяцi життя, – це вже iндивiдуальнiсть, яка має свої темпи розвитку.

Детальніше...

 

Пiсляпологова депресiя

Природою передбачено, що жінка після пологів відчуває справжнє психоемоційне піднесення. Радість материнства, яка переповнює душу, дозволяє забути про втому, недоспані ночі – все вдається з легкістю. Але часом трапляється по-іншому...     На 10-14 день після пологів, коли ви з малюком вже виписались із лікарні й повернулися додому, раптом всі звертають увагу на вашу “незібраність” і підвищену втомлюваність. Вам видаються просто неможливими покладені на вас обов’язки із догляду за дитиною, дратує повільність власних рухів, думок, дій. Долає смуток, пригніченість, слабкість. Часом такий стан описують як “нестерпний емоційний біль, що ятрить душу, пече, вивертає її, руйнує із середини”.

Детальніше...

 

Анемія

Спричинити хворобу можуть недостатнє надходження заліза з їжею, порушення механізмів його всмоктування, підвищена потреба в цьому елементі в період росту, під час вагітності, лактації чи через його втрати внаслідок кровотеч із різних органів. Звичайно, можливе поєднання декількох із згаданих факторів. Але, без сумніву, найчастішими причинами розвитку хронічної анемії у жінок стають витрати заліза при вагітності, пологах і вигодовуванні дітей грудним молоком. На виношування, народження і вигодовування однієї дитини жінці необхідно витратити в середньому 800 мг заліза, тобто майже п’яту частину всієї кількості цього елемента в організмі. Звичайно, це дуже приємні витрати, проте уявіть – щоб відновити їх, причому, за нормального харчування, потрібно мінімум чотири роки!

Детальніше...

 

З кожним днем – нові зміни

Кульмінаційний момент вагітності – пологи – залишився позаду, довгоочікуване немовля у вас на руках. От тільки про себе не забудьте в щасливих турботах материнства. Адже саме тепер у вашому організмі відбуваються складні процеси, від яких значною мірою залежать подальша спроможність виховувати і доглядати дитину, здатність знову стати матір’ю, повернутися до роботи, відчувати себе здоровою та щасливою.

 

Детальніше...

 

Сторінка 2 з 2

Фотогалерея

Замовте журнали