Статті

Другий мiсяць

Другий мiсяць життя стає своєрiдним пiдсумком попереднього, сповненого клопотiв перiоду. Немовля вже адаптувалося до навколишнього середовища i зайняло своє мiсце у вашiй сiм’ї, проявивши першi риси свого темпераменту. Ви потроху звикли до шаленого розпорядку дня, дивуючись, як усе вдається зробити за 24 години на добу. А маля все бiльше i бiльше часу перебуває в перiодi неспання, бажаючи проявити себе. Тепер ви вже можете сказати, чи є ваш малюк “лiнивцем” пiд час годування або ж, навпаки, “активiстом”, який атакує груди за “першим подихом”. Однi дiтки можуть прекрасно проводити свiй час неспання в колисцi, а iншi невгамовно вимагають огляду оточуючих предметiв, сидячи на ваших руках.
Однак усi батьки в цей перiод стверджують – маля вмiє вiдчути та повiдомити про своє вдоволення чи невдоволення i вже формує свої смаки.

Детальніше...

 

Перший мiсяць

Перший мiсяць життя немовляти вiдповiдає перiоду новонародженостi, або неонатальному. Вiн є дуже важливим для формування повноцiнного органiзму. Також це перiод адаптацiї дитини до навколишнього середовища, тому вiд того, як ваш малюк пристосується до життя, залежить його майбутнє здоров’я.

Фiзичний розвиток

Протягом першого мiсяця життя немовля набирає в масi в середньому 600 г. Але, любi мами, не сприймайте це безапеляцiйно! Кожна дитина, навiть на першому мiсяцi життя, – це вже iндивiдуальнiсть, яка має свої темпи розвитку.

Детальніше...

 

Пiсляпологова депресiя

Природою передбачено, що жінка після пологів відчуває справжнє психоемоційне піднесення. Радість материнства, яка переповнює душу, дозволяє забути про втому, недоспані ночі – все вдається з легкістю. Але часом трапляється по-іншому...     На 10-14 день після пологів, коли ви з малюком вже виписались із лікарні й повернулися додому, раптом всі звертають увагу на вашу “незібраність” і підвищену втомлюваність. Вам видаються просто неможливими покладені на вас обов’язки із догляду за дитиною, дратує повільність власних рухів, думок, дій. Долає смуток, пригніченість, слабкість. Часом такий стан описують як “нестерпний емоційний біль, що ятрить душу, пече, вивертає її, руйнує із середини”.

Детальніше...

 

Анемія

Спричинити хворобу можуть недостатнє надходження заліза з їжею, порушення механізмів його всмоктування, підвищена потреба в цьому елементі в період росту, під час вагітності, лактації чи через його втрати внаслідок кровотеч із різних органів. Звичайно, можливе поєднання декількох із згаданих факторів. Але, без сумніву, найчастішими причинами розвитку хронічної анемії у жінок стають витрати заліза при вагітності, пологах і вигодовуванні дітей грудним молоком. На виношування, народження і вигодовування однієї дитини жінці необхідно витратити в середньому 800 мг заліза, тобто майже п’яту частину всієї кількості цього елемента в організмі. Звичайно, це дуже приємні витрати, проте уявіть – щоб відновити їх, причому, за нормального харчування, потрібно мінімум чотири роки!

Детальніше...

 

З кожним днем – нові зміни

Кульмінаційний момент вагітності – пологи – залишився позаду, довгоочікуване немовля у вас на руках. От тільки про себе не забудьте в щасливих турботах материнства. Адже саме тепер у вашому організмі відбуваються складні процеси, від яких значною мірою залежать подальша спроможність виховувати і доглядати дитину, здатність знову стати матір’ю, повернутися до роботи, відчувати себе здоровою та щасливою.

 

Детальніше...

 

Сторінка 4 з 4

Фотогалерея

Замовте журнали

Free Joomla Templates by JoomlaShine.com